Zvídálkové, vzhůru do muzea!

21. 1. 2024 • 13.00–17.00
Hlavní budova Slováckého muzea
Smetanovy sady 179
Skryté poklady. Rodinný program Slováckého muzea ve výstavě Archeologie a detektory kovů.

Během nedělního odpoledne děti nahlédnou pod pokličku tajemné práce archeologů ve výstavě Archeologie a detektory kovů. Dozvědí se, jak se následně archeologové o nalezené věci starají, kdo o ně dále pečuje a jaké nejstarší a nejvzácnější předměty lze pomocí detektoru kovu najít.

Povídání se skřítkem začíná každou celou hodinu, po celou dobu je otevřena tvořivá dílnička, kde si děti očistí mince (doporučujeme s sebou přinést mince v hodnotě 10, 20 nebo 50 Kč, mince v hodnotě 1 Kč, 2 Kč a 5 Kč nejsou vhodné), budou hledat poklad a vyrobí si měšec. K dispozici budou rovněž pracovní listy.

Rodinné vstupné 200 Kč či 100 Kč dospělí, 70 Kč děti a senioři.

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.