Výstava

26. 7. – 8. 9. 2024
Hlavní budova Slováckého muzea
Smetanovy sady 179
Výstava k půlstoletí existence významného filmového festivalu.

Narozeniny Filmovky vybízejí k ohlédnutí za její historií, návštěvníky, hosty i událostmi. A také za neopakovatelnou atmosférou, kterou svátek filmu nabízí. A to hned natřikrát.

50: Příběh vizuálního stylu Filmovky

26. 7. – 28. 8. / Foyer kina Hvězda

Na první výstavu narazíte hned při příchodu do kina Hvězda. Plakáty Letních filmových škol, kam až naše paměť a archivy sahají, vám přiblíží proměnlivou „vnější tvář“ festivalu.

50: Příběh Filmovky

26. 7. – 10. 9. / Smetanovy sady

Co se skrývalo za ní, to se dozvíte ve Smetanových sadech. Druhá část výstavy tam shrnuje padesátiletou (ale popravdě řečeno šedesátiletou) historii akce a především obrazově se ohlíží za filmovými i nefilmovými hosty Filmovky, za jejími proměnami a atmosférou.

50: Příběh návštěvníků Filmovky

26. 7. – 8. 9. / Slovácké muzeum

Poslední část výstavy najdete v přízemí Slováckého muzea a nese pracovní název Příběh filmovkáře, neboť oživuje paměť návštěvníků LFŠ, jejich vzpomínky a upomínky na léta minulá.