Zvídálkové, vzhůru do muzea!

16. 4. 2023 • 13.00–17.00
Hlavní budova Slováckého muzea
Smetanovy sady 179
Hmyzí království. Rodinný program Slováckého muzea.

V muzeu máme nové hmyzí kamarády, a to ve výstavě SPOLEČENSKÝ ŽIVOT HMYZU. Ti jsou také skvělí stavitelé! Stejně dobře, jako svá hnízda staví, si je i dokáží strážit. V bezpečí tam pak vychovávají své potomstvo. Jejich království fungují dokonale. Přijďte se o tom dozvědět více od skřítka Zvídálka!

Na nedělním setkání si tentokrát povíme o tom, jak nejrůznější hmyzí říše fungují, o tom jací jsou termiti, mravenci či včelky úžasní stavitelé. Necháme se jimi inspirovat a vyrobíme obrázek včelího úlu, do něj samozřejmě i jeho obyvatele, dále pak krásnou zelenou kobylku a malý hmyzí domeček z přírodnin.

Připraveny budou také pracovní listy a speciální magnetka. Povídání se skřítkem začíná každou celou hodinu.

Rodinné vstupné 200 Kč či dle platného ceníku.

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.