Tvoříme v muzeu

Hlavní budova Slováckého muzea
Smetanovy sady 179
Pletení pomlázky.

Období před Velikonocemi je dobou příprav, kdy dívky malují pro chlapce jako dar kraslice. Chlapci pak chodí na vrbové proutí, ze kterého pletou pomlázku. Tatarem, žilou či kančúchem šlehají o Velikonočním pondělí dívky, aby byly zdravé a svěží! Techniku a celý postup výroby pomlázky z proutí nabízíme v kurzu pro všechny zájemce. Košíkář oceněný Cenou Vladimíra Boučka, pan Leoš Křižka z Březolup, naučí účastníky kurzu plést žily se speciální rukojetí z osmi nebo devíti prutů. Každý si pak z kurzu může odnést vlastnoručně upletenou pomlázku.

V ceně kurzovného účastník obdrží:

• vrbové proutí,
  • nástroje pro opracování proutí.

Cena: 350 Kč.

Kapacita kurzu: 15 účastníků.

Zájemci se mohou přihlásit na adrese:
Mgr. Petr Číhal
petr.cihal@slovackemuzeum.cz
+420 572 556 556, +420 572 551 370

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.