Tvoříme v muzeu

15. 4. 2023 • 09.00–12.00
Hlavní budova Slováckého muzea
Smetanovy sady 179
Účastníci se seznámí s péčí o část kroje – mužskou košili.

Péče o kroj, jeho odborná údržba a práce spojená s jeho správným používáním jsou důležitou součástí znalostí o lidovém oděvu. Účastníkům kurzu nabízíme odbornou ukázku i praktické rady zkušené Lucie Sojákové ze Starého Města, která účastníkům kurzu ukáže, jak správně naškrobit a poté vyžehlit mužskou košili.

Zájemci se naučí:

• namíchat správně škrobovou lázeň,
  • speciální postup při žehlení košile,
  • přišití vyšívání na košili.

S sebou přineste:

• elektrickou žehličku.
  • opranou košili – je nutné dodat týden předem.

Aby si mohl každý účastník kurzu vyzkoušet správné žehlení, připraví lektorka košili do škrobové lázně den předem. Proto je nutné přinést vlastní vypranou košili týden před kurzem do Slováckého muzea. Účastníkům kurzu, kteří nemají vlastní košili, ji lektorka na kurz zapůjčí.

Cena: 450 Kč.

Kapacita kurzu: 8 účastníků.

Zájemci se mohou přihlásit:
Mgr. Gabriela Směřičková
gabriela.smerickova@slovackemuzeum.cz
+420 572 556 556, +420 572 551 370

Přihlásit se můžete také na kurz Škrobení a žehlení spodnic, který se koná 4. 3. 2023.

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.