Tvoříme v muzeu

Hlavní budova Slováckého muzea
Smetanovy sady 179
Vánoční ozdoby ze slámy

Účastníci kurzu se naučí základní technice práce se stébly slámy, která jsou základním přírodním materiálem pro výrobu slaměných vánočních ozdob a naučí se vyrobit VÁNOČNÍ OZDOBY ZE SLÁMY.

Podstatou kurzu je práce se slámou, její příprava, kombinování počtu stébel pro splétání, štípání a vyvazování. Slaměné vánoční ozdoby byly spolu s dalšími zvykoslovnými artefakty jako byl muší ráj či betlém součástí výzdoby jizby tradiční zemědělské usedlosti 19. a počátku 20. století. Techniku vyvazování slaměných ozdob vás naučí Ludmila Benešíková ze Strání, která ji bravurně ovládá, a vy si tak můžete odnést nejen bohatou inspiraci, ale také konkrétní ozdoby na váš vánoční stromeček.

Cena: 300 Kč.

Kapacita kurzu: 15 účastníků.

Zájemci se mohou přihlásit na adrese:
Mgr. Gabriela Směřičková
gabriela.smerickova@slovackemuzeum.cz
+420 572 556 556, +420 572 551 370

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.