Tvoříme v muzeu

1. 10. 2022 • 09.00–15.00
Hlavní budova Slováckého muzea
Smetanovy sady 179
Účastníci se seznámí s unikátní technologií tkaní z provázku vytvořeného z kukuřičného šustí.

Touto technikou se zhotovovaly podložky či prostírky, tašky, drobné dózičky i ošatky rozličných tvarů a velikostí. Technice se věnuje jen několik málo žen, na Uherskohradišťsku především Marie Bilíková, která za svou práci získala titul Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje a také Nositel tradice lidových řemesel. Pod jejím vedením se účastníci workshopu seznámí s tím, jak ošetřit, připravit a roztřídit materiál – kukuřičné šustí, naučí se splétat nekonečný provázek a na formě jej proplést do hotového výrobku – obdélníkové prostírky.

Každý účastník si s sebou přinese:

• nůžky střední velikosti (nejlépe krejčovské),
  • 2 starší utěrky nebo bavlněné hadříky,
  • zástěru,
  • svačinu,
  • šustí pro výrobu.

V ceně kurzu účastník obdrží:

• rámeček (speciální formu pro tkaní z kukuřičného šustí),
  • kovový háček.

Cena: 850 Kč.

Kapacita: 10 účastníků.

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA S INSTRUKTÁŽÍ SBĚRU ŠUSTÍ SE USKUTEČNÍ VE ČTVRTEK 1. 9. V 16.00 VE SLOVÁCKÉM MUZEU.

Zájemci se mohou přihlásit:
Mgr. Gabriela Směřičková
gabriela.smerickova@slovackemuzeum.cz
+420 572 556 556, +420 572 551 370

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.