Památník Velké Moravy – Cyrilometodějské centrum / Doprovodný program

4. 9. 2022 • 13.00–18.00
Přijměte pozvání na nedělní odpoledne 4. 9. v čase 13.00–18.00, kdy je v nově otevřené přístavbě památníku, Cyrilometodějském centru, připraven bohatý odpolední program.

Hlavní program:

13.00
Beseda s autory projektu expozic archeologem Mgr. Tomášem Chrástkem a architektem Ing. arch. Michalem Kutálkem.

14.00, 15.00 a 17.20
Komentované prohlídky nových expozic Příběh Konstantina a MetodějePravěk Uherskohradišťska.

16.00
Beseda Ing. Martiny Janochové na téma Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje spojená s projekcí dokumentu Pěšky bez hranic (52 minut, ČR, r. 2020).

Doprovodný program:

• návštěva depozitářů s odborným výkladem,
  • ochutnávka tradiční velkomoravské kuchyně,
  • venkovní aktivity a tvořivé dílny pro děti.

Vstupné dle platného ceníku. Akce se koná za každého počasí.

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.