Lidová slavnost v Měšťanské besedě aneb Prvorepublikové návraty

7. 5. 2024 • 17.00
Měšťanská beseda a Bastion
Hradební 189
Slavnost pořádána Základní školou UNESCO Uherské Hradiště a Slováckým muzeem konající se k příležitosti ukončené rekonstrukce budovy.

ZŠ UNESCO Uherské Hradiště a Slovácké muzeum srdečně zvou širokou veřejnost na Lidovou slavnost v bývalé Měšťanské besedě, nyní nově rekonstruované školní jídelně, a v parku Bastion.  Akce se bude konat v předvečer státního svátku v úterý 7. května v prostorách školní jídelny na ulici Hradební 189 a v parku Bastion.

Hlavními lákadly jsou:
  • beseda o historii, současnosti a budoucnosti Měšťanské besedy s projekcí fotografií (historik Slováckého muzea Mgr. Pavel Portl a ředitel ZŠ UNESCO Mgr. Jan Vorba),
  • moderovaná módní přehlídka dobových oděvů Luhačovického okrašlovacího spolku Calma,
  • koncert skupiny SwingShower,
  • účast Klubu vojenské historie Slovácko (výstava zaměřená na armády a vojenské jednotky, které v Uherském Hradišti v minulosti působily – zejména meziválečnou čs. armádu, čs. legionáře a Slováckou brigádu, včetně kulisy dobového tábora),
  • bohatý doprovodný program zajištěný žáky, rodiči a zaměstnanci ZŠ UNESCO (tanec charleston, dobový cirkus, retro zápas Sparta-Slavia a mnoho jiného).

Vstupné dobrovolné.

Dobový oděv účastníků a hostů slavnosti je velmi vítán.

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.