Laos – příroda, lidé a bomby

25. 1. 2024 • 17.00
Přednáškové centrum
Štefánikova 1285
Přednáší RNDr. Dušan Trávníček, zoolog Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Vstup volný.

Vyprávění o putování tří zoologů po známých i málo navštěvovaných oblastech země ležící v tropech jihovýchodní Asie, které bude doprovázeno množstvím obrázků a autentických zvukových nahrávek.

Se zoologem Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně RNDr. Dušanem Trávníčkem se vydáme do horských vesnic ležících při hranicích s Čínou, budeme se potulovat po malebném okolí vesnice Muang Ngoi u řeky Nam Ou, kde lze dodnes nalézt stopy po masivním bombardování z let 1964–1973, a nakonec zavítáme do bývalého královského města Luang Prabang, které je zapsané na seznamu památek UNESCO.

Přednáška je realizována ve spolupráci Muzejního spolku a Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.