Komentovaná prohlídka k 60. výročí Galerie Slováckého muzea

1. 12. 2022 • 18.00
Galerie Slováckého muzea
Otakarova 103

Zbrojnice, lazaret, sklady, poštovní úřad, sirotčinec, byty – výčet několika funkcí, které plnila 299 let stará barokní budova. Svému původnímu účelu – vojenské zbrojnici – přestala sloužit už na počátku 80. let 18. století. Ve druhé polovině 20. století se budova dostala do majetku Slováckého muzea, které zde vybudovalo novou galerii. Ta byla pro veřejnost otevřena 21. října 1962 třemi výstavami. K této příležitosti je připravena na 1. prosince v 18 hodin bezplatná komentovaná prohlídka galerie, která přiblíží zásadní momenty této významné stavby a posléze pokladnice výtvarného umění.

Provází historička umění PhDr. Milada Frolcová.

Vstup volný.

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.