o muzeu

Smetanovy sady a Slovácké muzeum

Městský park býval od konce 19. století místem tradičních nedělních výletů měšťanských rodin. Stávala zde restaurace Na Střelnici, která vznikla z někdejší měšťanské střelnice. Na konci 20. let minulého století byla tato budova zakoupena městem pro potřeby Slováckého muzea. Dvěma přístavbami, v letech 1936 a 1940–1942 podle projektu architekta Bohuslava Fuchse, byl vytvořen muzejní objekt, který dodnes slouží veřejnosti. Návštěvníci si v něm mohou prohlédnout stálou expozici „Slovácko“ zachycující průběh zvykoslovného roku na Slovácku i krásu lidových krojů, ve dvou výstavních sálech se pravidelně obměňují výstavy národopisné, historické, archeologické a vlastivědné.

Boční zeď muzea směrem do parku zdobí mozaika Jano Köhlera, kterou v roce 1905 vytvořil pro dnes již neexistující dům architekta Dominika Feye. Mozaika z barevných keramických kachlů je alegorickým spodobněním jednotlivých měsíců v roce, doplněných portréty muže a ženy ve slováckých krojích. Jeden z obrazů, postava šaška, zachycuje podobu autora.

Kontakt

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti,
příspěvková organizace
Smetanovy sady 179
Uherské Hradiště 686 01
Telefon: 572 556 556, 572 551 370
E-mail: info@slovackemuzeum.cz
Podrobné kontakty

Zřizovatel

www.kr-zlinsky.cz

Partneři

slovacky.denik.czwww.idobryden.czitvs24.czcasradio.czwww.slovacko.czwww.csaduh.czwww.do-muzea.cz www.carte.cz www.sphere.cz www.kudyznudy.cz www.cyril-methodius.eu www.mesto-uh.cz www.seniorpasy.cz www.moravia.tips
Facebook YouTube Odběr novinek RSS akce RSS dokumenty eBadatelna Zlínského kraje