Tvoříme v muzeu

4. 2. 2023 • 09.00–12.00
Hlavní budova Slováckého muzea
Smetanovy sady 179
Účastníci se seznámí s unikátní technologií modrotisku a vytvoří si vlastní výrobek.

Základem kurzu je seznámení s technologií modrotisku a vytvoření volné kompozice motivů nanášením rezervážní hmoty na textilii. Výsledkem bude vytvoření např. prostírky, polštáře nebo tašky. Lektorkou kurzu je výtvarnice Antonie Dostálková, jejíž styl modrotiskové tvorby je velmi osobitý a inspirující. Účastníci workshopu si rozvrhnou a namalují vlastní motiv a muzeum zajistí obarvení textilie v modrotiskové dílně Arimo ve Strážnici. Hotový výrobek bude připraven k vyzvednutí ve Slováckém muzeu asi za dva týdny.

V ceně kurzu je zahrnuto:

• plátno,
  • rezervážní hmota,
  • štětce a další pomůcky ke kreslení a obarvení látky v modrotiskařské dílně.

Cena: 700 Kč.

Kapacita kurzu: 10 účastníků.

Zájemci se mohou přihlásit:
Mgr. Gabriela Směřičková
gabriela.smerickova@slovackemuzeum.cz
+420 572 556 556, +420 572 551 370

Informace

V rámci akce mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, příspěvkové organizace. Neneseme odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.